
Ložnice
Zimně laděná ložnice: Zachumlejte se a zvyšte barvami teplotu v místnosti
Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře a teplých dnů se už zřejmě nedočkáme. A kdo by neměl rád zavrtat se do teplé postele a udělat si třeba filmový den? Abyste se v ložnici dobře vyspali i v zimě, je potřeba místnost trochu přizpůsobit nejen prakticky, ale i esteticky. V ložnici se nám přeci v první řadě musí líbit.

V zimně laděné ložnici se budete cítit skvěle. Zdroj: Westwing
Zvyšte teplotu barvami
Aby na nás ložnice nepůsobila chladně a studeně, je ideální přidat pár teplých barev, které pocitově prostor ohřejí. Neznamená to však razantní změnu barvy stěn, či jiných větších ploch. Bohatě postačí teplejší barva povlečení, prostěradla nebo jiné dekorace. Ložnici ohřeje pastelově žlutá, broskvová, oranžová, nebo korálová barva.

Teplejší barvy taktéž vykouzlí zimní ložnici, ale ne příliš studenou. Zdroj: Westwing
Flanel, nebo satén?
Pokud milujete teplo, pak je na zimu nejideálnější materiál flanel. Vždy dejte přednost kvalitnímu provedení, které je vyrobeno ze 100% bavlny s vysokým česáním. Na dotek je příjemný, měkoučký, teplý a pružný. Přestože je velmi hřejivý, musíme ocenit jeho prodyšnost a savost. Velmi důležité je si při výběru ohlídat plošnou hmotnost tkaniny, která by měla být alespoň 160 g/m². Pokud narazíte na výrobek, kde tato hodnota není uvedena, raději ho nechte v regálu. S největší pravděpodobností se jedná o nekvalitní výrobek.
Proč patří LED do ložnice
Někdo ale může dát přednost bavlněnému saténu, který lze na rozdíl od flanelu používat celý rok. V horkém létě příjemně chladí a v zimě naopak hřeje. Vyráběn je z kvalitní bavlněné příze a na omak je jemný, měkký a příjemný. Při výběru si dejte pozor, abyste místo bavlněného saténu nekoupili satén z polyesteru, který není kvalitní, ale je kluzký a chladný.

V zimě vybírejte hřejivé materiály. Zdroj: Home Style
Sneste i umělé materiály?
Jestliže se dobře a bez problému vyspíte i pod umělými materiály, pak můžete sáhnout i po levnějších variantách. Citlivějším jedincům však mohou podráždit kůži a nejsou moc prodyšné. Někomu však vůbec nevadí a proto můžete vyzkoušet například mikroplyš, který je antibakteriální a příjemně hřeje. V nabídce je také mikroflanel, který díky svému provedení hřeje ještě více, než mikroplyš a navíc se na něm nevytvoří žádné žmolky. Variantou je i mikrovlákno, které je na omak jemné, nemačká se a netvoří se na něm žmolky. Navíc je antibakteriální a díky svým vlastnostem v zimě hřeje a v létě chladí.

Pletenina je do ložnice ideální. Zdroj: Atelier Orsei
Správná teplota je důležitá
Kromě materiálu je během zimy velmi důležitá i teplota v ložnici. Ještě než poprvé roztopíte topení, je důležité radiátor zbavit prachu, který by se dále šířil do bytu. Odborníci radí, abychom doma neměli příliš přetopeno. V ložnici bychom měli mít dokonce ještě méně, než v ostatních místnostech. Ideální teplota pro spaní se pohybuje mezi 18 a 20 °C. V ostatních místnostech mezi 21 – 23 °C.

V ložnici udržujte správnou teplotu a místnost nepřetápějte. Zdroj: Home Style
Zimní motivy
Abychom ložnici zahalili do té pravé, zimní atmosféry a v místnosti jsme se cítili dobře, můžeme tematicky vybrat i povlečení a jiné textilie se zimními motivy. Skvěle vypadají motivy šišek, zimních vloček, jmelí, nebo hvězd. Přidat můžete pletené plédy, které zahřejí, na zem kožešiny a třeba komodu vybavit zimně laděnou dekorací.

Zimní atmosféru podtrhnete i vhodně zvoleným tónem osvětlení.
Zdroj: Eglo
Fotogalerie:
- Zdroj: Westwing
- Zdroj: Westwing
- Teplejší barvy taktéž vykouzlí zimní ložnici, ale ne příliš studenou. Zdroj: Westwing
- V zimně laděné ložnici se budete cítit skvěle. Zdroj: Westwing
- V ložnici udržujte správnou teplotu a místnost nepřetápějte. Zdroj: Home Style
- Zdroj: Home Style
- Pletenina je ideální. Zdroj: Atelier Orsei
V kurzu jsou římské rolety a plisé
You must be logged in to post a comment Login